instagram giriş

instagram giriş

İNSTAGRAM GİRİŞ

               Türkiye’de en sık ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram, 75 milyonluk kadar bir sayıya ulaşmış durumdadır. Dünya genelinde ise bu sayı 400 milyonu geçmiş durumdadır. Hızla yayılan ve hemen hemen her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. İnstagram giriş hesabını oluşturmak ve yeni bir instagram hesabı oluşturmak ise birkaç adım ile hallolacak kadar kolay bir işleme sahiptir.

               İstatistik incelemelerine göre; günde neredeyse 40 milyon fotoğraf paylaşımı, saniyede yaklaşık 8600 beğeni ve 1000 kadar yorum yapılmaktadır. Günden güne de kullanıcı sayısının arttığı instagram hesabı, ilk olarak San Francisco ve California’da geliştirilmiştir. Ekim 2010’ da başlatılan uygulama şu anda 90 milyon aktif kullanıcıyı geçmiş durumdadır.

               İnstagram giriş sayfasını oluşturmak için, anroid cihazlarınızdan ya da iphone mobil cihazlarınızdan app – play store kısmını açarak – search – sekmesine basın. Üst tarafta bulunan arama kutusuna – instagram – yazarak aratın ve karşınıza çıkan instagram uygulamasını telefonunuza kurun. Uygulamaya ilk defa kayıt olacaklar için, uygulamayı indirdikten sonra yapmaları gereken işlem, - register – kısmına tıklayarak yeni bir kayıt oluşturmalarıdır. Bunun için kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları gerekiyor. Daha önceden kayıt oluşturup da ilk kez giriş yapacaklar ise – sign in – kısmına tıklamaları gerekiyor. Burada karşılarına kullanıcı adı ve şifre kısmı çıkıyor. Önceden belirledikleri adı ve şifreyi yazarak giriş yapma işlemini başlatmış olurlar.

               İlk defa kayıt yapacaklar, register bölümüne tıkladıktan sonra karşılarına çıkacak olan – use your facebook info – seçeneğini kullanarak, facebook profili ile basit bir şekilde kayıt olabilirler. Eğer facebook hesabına sahip değilseniz de,  - username - yerine kendi belirledikleri - kullanıcı adı - ve – password – yerine de – şifre – yazmanız yeterli. Ancak dikkat edilmesi gereken bir durum var, o da Türkçe karakter kullanılmamasıdır.

               İnstagram giriş sayfası kullanılmaya hazır hale gelmiş olur. Ev ikonu olan kısma tıkladığınız zaman, arkadaş listenizin paylaşımları karşınıza çıkacaktır, tıpkı facebook zaman akışı gibi bir sayfadır. Yine ortada bulunan kamera kısmına tıkladığınızda da fotoğraf ya da video çekimi yapabilir ve profilinizde paylaşabilirsiniz. Paylaşmış olduğunuz fotoğrafları direkt ya da filtre uygulamaları ile birbirinden farklı seçeneklerle paylaşabilirsiniz.

Arkadaş ekleme, gelen bildirimleri görme, en çok paylaşılan video ve fotoğrafları inceleme – keşfetme seçenekleri ile de instagram hesabınızı zengin hale getirebilirsiniz. Profilinizi ayarlar kısmından, ister herkese açık isterseniz de gizli olarak ayarlayabilirsiniz.

2017-01-07 02:57:48

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram takipçi hilesi

instagram takipçi hilesi

İnstagram’da Takipçi Artırma İçin Hile Var MI? Sosyal medyanın vazgeçilmez fotoğraf paylaşım uygulaması haline gelen İnstagram kullanıcıları, daha popüler hale gelebilmenin yollarını

instagram takipçi

instagram takipçi

Instagram Takipçi İnstagram takipçi nedir diye konumuza girecek olur isek çoğu kişininde basit olarak öngöreceği bir durum oluşmaktadır.Fakat siz diğer ülkerde instagram Takipçi yerine

instagram giriş

instagram giriş

İNSTAGRAM GİRİŞ                Türkiye’de en sık ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram,